SOCIAL MEDIA

Wednesday, September 21, 2011

Joogide võlujoogid

Joogidel on palju maitsvaid jooke, aga kaks kõige kuulsusrikkamat on Yogi Tea ja Golden Milk. Esimest on mõnus mekkida siis kui päike alles ärkab ja oma varbaid sirutab ning teisega on hea maiustada teki all päevale head ööd soovides.

Võlujook hommikuks: Yogi tea
See on maitsev segu vürtsidest ja piimast, mis äratab hommikul oma aroomi ja maitsega üles kõik meeled. Originaalretseptis käib sinna sisse ka pisut musta teed, aga kuna ma olen suur rohelise tee fänn, siis mina panen rohelist.

Igal koostisosal on oma mõju füüsilisele kehale: nelk tugevdab närvisüsteemi, kardemon käärsoolt, pipar puhastab verd, kaneel tugevdab luustikku, ingver stimuleerib immuunsüsteemi ja annab lisaenergiat. Piim aitab organismil kõiki neid vürtse pehmelt omastada nii et seedesüsteem jonnima ei hakkaks.
Tegelikult võib seda teed vabalt juua kasvõi päev läbi. Ja enamasti kui üks joogi teisele joogile külla läheb, siis pakutaksegi alati just sedasama teed.

Pane poti sisse kuumenema ja lase olla vähemalt 20 minutit:
1 liiter vett
7 tervet nelgitükki
10 musta pipratera
1 kaneelipulk
10 tervet kardemoniseemet
3 cm-ne jupp värsket koorimata ingverit
natuke musta teed (või siis hoopis rohelist :)

Pärast vala kõik see mudru sõelast läbi, pane sisse natuke mett ja vala peale piima. Ongi valmis.
Lihtsam variant on muuseas ka kui sa ise nii palju mässata ei malda. Seda leiab näiteks Biomarketitest ja Stockmannist ka.

Võlujook õhtuks: Golden milk

See on maitsev ja rahustav jook, mida joogid soovitavad juua just õhtul enne voodissepugemist. Kuldne piim on ülikasulik liigestele ja selles sisalduv kurkum on üks Ayurveda austatumaid juurelisi, mida on kasutatud aastatuhandeid lugematute asjade raviks: kurkum puhastab verd ja nahka, ravib viljakuse eest vastutavaid organeid, tasakaalustab veresuhkrut ning on kasulik seedesüsteemile, maksale, südamele, immuunsüsteemile, närvisüsteemile ning lihaste ja luude tervisele. Eriti kasulik ja vajalik on kuldne piim naistele aidates tervel naise kehasüsteemil toimida.

1 tassitäie kuldse piima jaoks kuumuta potis:
¼ tassitäit vett
¾ tassitäit piima
½ tl kurkumit
2 tl mandliõli

Ja maitsesta natukese mee või vahtrasiirupiga.

Erksaid hommikuid ja kosutava unega öid,

Post a Comment