SOCIAL MEDIA

Wednesday, November 9, 2011

Naise 11 maagilist kuupunkti

Kuidas on võimalik olla ühel päeval väestpakatav maailmavallutaja ja järgmisel päeval ebakindel kurbusekehastus? Või siis olla ühel päeval veendunud elutoa ümbervärvimise edasilükkamatus vajaduses ja järgmisel päeval arvata, et see oleks maailma kõige tobedam idee? Vahel võib tunduda, et naise tujud ja emotsionaalne repertuaar on hoomamatu ja ohjamatu.
Joogidel on naiste emotsionaalse jojonduse kohta oma iidne teooria ja tehnoloogia kuidas nende kõikumistega tegeleda:
teadus naise 11 kuupunktist. 11 kuupunkti on tundlikud füüsilised piirkonnad naise kehas, mis on vastuvõtlikud kuu energiatele ja esindavad naise emotsionaalseid ja biorütmilisi faase läbi 28-päevalise kuutsükli  (kuupunktid ei lange kokku menstruaaltsükli või tähtkujupõhise biorütmide tsükliga).
Üks kuupunkt on aktiivne 2,5 päeva ning liigub seejärel edasi järgmisesse. Vahel võib stress kuupunktide liikumistsükli segi paisata aga tavaliselt on punktide järjestuses ja vahetumises kindel ja püsiv rütm. Kuupunktid mõjutavad seda, kuidas naine toimetab oma igapäevaelus. Kui muutub kuupunkt, muutuvad ka naise emotsioonid.

Kui naistel on kuupunkte 11, siis meestel seevastu ainult üks (lõual). See on muuseas üks põhjustest, miks joogid endale pika habeme ette kasvatavad. Nii katavad nad oma kuupunkti “kaitsekihiga” ja on nii emotsionaalselt stabiilsemad.

Naise vägi
Energeetiliselt on naine tugevalt mõjutatud Kuu ja Vee elemendi energiakvaliteetidest. Kuu ja vesi on seotud emotsioonidega. Emotsioonid võivad olla kas erakordselt ilus või erakordselt destruktiivne inimväljenduse vorm. Läbi jooga ja meditatsiooni saame me oma emotsioone suunata nende positiivsesse polaarsusse ning olla edukamad ja õnnelikumad oma igapäevaelus ja suhetes.

“Kui mees kukub, kukub individuaalne isik, aga kui naine kukub, kukub terve generatsioon”  -Yogi Bhajan

Naistel on kaasasündinud sisemine võime tervendada ilmaruumi ja läbi kaastunde ümber vormida maailma hullumeelsust. Joogide õpetuste kohaselt on naise närvisüsteem 16 x tugevam ja 16 x intuitiivsem kui mehel. See tähendab aga ka seda, et naised vajavad lõdvestumist 16 x enam kui mehed, sest nad võivad endas kanda 16 x rohkem pingeid. Joogatarkuse kohaselt on naine ka 16 x emotsionaalsem kui mees ja kui seda jooga, meditatsioonide, teadliku toitumise ja keha-meelt-hinge ergutavate tegevustega ei maandata, võib see meile parajaks komistuskiviks muutuda.
Me võime muutuda oma ebakindluse, emotsionaalsuse ja ärevuse ohvriteks luues valu ja kannatusi nii iseendale kui ümberkaudsetele.
Aga võime olla 16 x emotsionaalsem saab transformeerida võimeks olla 16 x tundlikum. Kundalini jooga ja meditatsioonid on selleks suurepärased tööriistad. Kogedes emotsioone ja samal ajal olles teadlik oma isiklikust kuupunktirütmist, võid mõista end sügavamalt ja olla oma elu meister.

Naise 11 kuupunkti:
1.  Nimbus (Juuksepiir):
Nimbus ehk halo asub naistel juuksepiiri ja rinnajoone ümbruses. Joogid väidavad, et naise nimbus ulatub millimeetri jagu kaugemale kui mehe oma. See on eelis, mille Emake Loodus naisele kingitusena kaasa andnud on. Naine ei pruugi olla mehega võrdne füüsilises jõukatsumises, aga tal on kordades tugevam intuitsioon, peentunnetuslik taju ning tugevam auraprojektsioon ja -kaitse.
Kui see kuupunkt on aktiivne oled oma parimas vormis: efektiivne, enesekindel, proaktiivne, keskendunud, kõiketeadev ja neutraalne kommunikatsioonis. Kõik voolab ja edeneb ideaalselt. See on parim aeg tähtsateks kohtumisteks, olulisteks tehinguteks ja suhete klaarimiseks. Neil päevil oled sa kõige lähemal oma Tõe väljendamisele. See on hea ja viljakas aeg milleks iganes. Olles teadlik neist kahest ja poolest päevast, saad sellest ajast võtta teadlikult kõik, mis võtta annab.

2. Nabapunkt:
Kui kuupunkt on nabapunktis on teemaks turvalisus. Võid sel ajal kergemini oma keskmest välja kukkuda ja sattuda  sinu väärtustega vastuolus olevatesse olukordadesse. Hoia madalat profiili ja väldi šoppamist sõpradega. Muidu võid lõpetada 5 paari kingadega, mida sul tegelikult vaja pole. Kui nabakeskus on nõrk, tunned end ebakindla ja haavatavana. Tee Sat Kriyat või tulehingamist, kirjuta päevikut, loitsi valjuhäälselt 31 minutit mõnd mantrat, vaata head komöödiat või ole lihtsalt vaikuses. Lükka tõsisemad vestlused tulevikku, sest võid paljut sel ajal väljendatut veidi hiljem juba kahetseda.. Kui su nabakeskus on ülemäära tugev, võid tunda end kurjustava ja agressiivsena. Mõlemal juhul hoia end eemal tulejoonest ja tegutse sel kahel ja poolel päeval tagarindel. Võta vaikne aeg iseenda jaoks. Loo endas harmooniat, paki end tagasi kokku. Naissõdalane teab, millal on aeg enda tasakaalustamiseks ja uuendamiseks.

3.  Reied: Kui kuuenergia on fokuseeritud sellesse punkti tegele arvepidamise, maksude ja elu organisatoorse poolega. Sa oled täidetud võimsa administreerimisjõu energiaga. See on aeg olemaks oma elu bürooijuht. Oled kindlameelne, otsustav, produktiivne ja kõrge energiatasemega. Ka kõige pisemad detailid, mis muul ajal jääksid kahe silma vahele, saavad nüüd kinni püütud ja lihvitud täpsusega ellu viidud. Sa võid avastada end tegemas nimekirju projektidest ja tegemist vajavatest asjadest. Tasakaalusta end vaagnat ja puusi avavate joogaharjutustega.

4. Kõrvalestad: Kui kuuenergia on fokuseeritud sellesse punkti oled väga analüütiline ja idealistlik. Sa tahad arutleda väärtuste üle ja vestelda sellest, mis sinu jaoks elus oluline on. See on hea aeg löömaks kaasa mõne ürituse korraldamises või võtmaks osa kogukondlikest debattidest. Aga hoia endal silm peal, sest võid olla liiga kriitiline nii iseenda kui teiste suhtes. Ja ära nendel päevadel igaks juhuks suuremat sorti finantsotsuseid vastu võta.

5. Kliitor: Selles kuupunktifaasis oled võluv, jutukas, sotsiaalne ja väljapoole suunatud. Mine välja, lõbutse, suhtle! On parim pidutsemise aeg kuus! See ei ole aeg sukeldumaks sügavatesse hingeotsingute ja elumõtte vetesse ega põletamaks end hilisööni kontorilaua taga. Samuti ära hakka sel ajal välja selgitama, mis on valesti või vajab muutmist sinu suhetes või töös. Anna endale veelgi lisaenergiat sära ja kiirgust tõstvate joogaharjutustega.

6. Vagiina: Selles kuupunktis oled kõige lähedasemas kontaktis oma naiseliku ürgarhetüübiga. Igatsed, et kõigel ümbritseval oleks sinu jaoks sügavam tähendus. Oled sotsiaalne, aga otsid sotsiaalsest lävimisest sügavamat ja hingekosutavamat toidet. Saa kokku lähemate sõpradega või võta aeg vaikseks kahekesiolemiseks kallimaga.
Sa võid tunda end tühjana ja soovida vaid üksiolemist. See on hea aeg mediteerimiseks, enda sisse minemiseks ja nullpunkti tunnetamiseks. Peatu, puhka ja mõista, et algused ja lõpud on tegelikult üks ja sama.

7. Kaelatagune:
Kaelatagune on piirkond, kus yang meridiaanid kokku kogunevad. See on sinu sisemine teeots alateadvusse. Kui kuupunkt on selles punktis võid ärgata hommikul romantikast pakatava ja naerukihistavana suutes mõelda vaid lilledest ja liblikatest. Sa naudid elu imelisust ja käid ringi naeratus huulil. Oled riskialdis, flirtiv ja vallatu. See aeg on justkui kaks ja pool päeva kestev Valentinipäev. Üks lilleõis võib ajada su hulluks. Zest, mis igal muul juhul tunduks lääge,võib sind jalust rabada. See on hea aeg katsetamaks uusi asju. Tähtsate otsuste langetamine lükka edasi päevadele, mil sinu kuupunkt asub nimbuses või reites.

8. Rinnad: Kui kuupunkt on rindades oled sa kaastundlik, südamlik, intiimne ja rumaluseni andev. Ole ettevaatlik piiride ja kaassõltuvuslike teemadega kuna see on aeg, mil sul on raskem öelda “ei”. Ära osta kasutatud autot lihtsalt sellepärast, et müüja kurdab, et nad pole terve nädala ühtegi müünud. Veendu, et viibid sel ajal turvalistes keskkondades, sest sind võib olla kergem ära kasutada. See pole hea aeg pidutsemiseks või tähtsate isiklike ja äriliste otsuste tegemiseks.

9. Huuled: Selles kuupunktis keerleb kõik kommunikatsiooni ümber. Igatsed kannatamatult kellelegi rääkida oma eilse päeva tegemistest või vastkuuldud uudisest. Võid laskuda vestlustesse bussijuhi või teistega, kellega sa tavapäraselt ise jutulõnga vedamist ei alustaks. Naise aju on seadistatud suhtlemisele. Naine protsessib ja jõuab lahenduseni oma mõtteid jagades. Mees enne teeb ja siis räägib. Ole sel ajal tähelepanelik mida ja kuidas sa ütled. Võid olla oma sõnadega kas väga efektiivne või kõike keerulisemaks muuta. See on hea aeg kurgutšakrat stimuleerivateks joogaharjutusteks ja meditatsioonideks. Armatsemisel on sel ajal su huuled eriliselt tundlikud ja sensuaalsed.

10. Põsed: Kui su kuupunkt on põskedes, võib see olla kõige ohtlikumaid aegu, sest sa kaldud olema emotsionaalne, ärevuses ja kontrolli alt väljas. Sel ajal on äärmiselt oluline süüa tervislikult, joogatada, mediteerida. Ära ütle või tee midagi, mis võiks eemale tõugata sulle olulisi ja lähedasi suhteid. Kui sa tahad endast välja minna, peab sul kõigepealt olema kontroll endast väljamineku üle. Enamasti ükskõik, mida sa ka ei tunneks sel kuufaasil, on see illusioon. See möödub. Selles kuufaasis oled sa kõige irratsionaalsem. See ei ole kindlasti hea aeg ostmaks rannamajakest Brasiilias, sest värvilises reklaambukletis näeb see ideaalne välja. Lükka tähtsate otsuste langetamine edasi.

11. Kulmud: Kulmud on naise keha kõige tundlikum osa. Joogatarkus ütleb, et kulmud on parasümpaatilise närvisüsteemi peen pikendus. Kui kuupunkt on kulmudes on su kujutlusvõime lennus ja peenemad tasandid valla. See on hea aeg loodusjõudude kogemiseks, aias või metsas jalutamiseks või laiaulatusliku äriplaani kirjutamiseks. See on laienemise, seemnete külvamise ja üle argilaine hüppamise aeg. Kirjuta luuletusi, mängi lastega, brainstormi uusi ideid või kirjuta äriplaani. Lükka ostlemine veidi edasi, sest tõenäoliselt ostad poe tühjaks kui sel ajal sammud šopingtuurile sead.

Kuidas leida ja kaardistada oma kuupunktitsükkel?
Parim viis oma kuukeskuste määramiseks on kuulata ja paari märksõnaga iga päev üles kirjutada oma tunded ja emotsioonid. Kui oled sel viisil paar kuud enesetunde märksõnapäevikut pidanud, loed sealt selgelt välja oma isikliku kuupunktide liikumistrajektoori.
Teine võimalus on kasutada pendlit (kuigi see tehnika joogatarkuste juurde ei kuulu). Mina tegin nii, et hoides pendlit paremas käes (juhtkäes) ja ükshaaval vasaku käega läbi tunnetades kõik kuupunktid, küsisin oma kõrgemalt teadvuselt mis punktis hetkel viibin ja mis tuleb järgmisena. Seni kuni sain kirja oma isikliku punktivahetusjärjestuse. Seejärel küsisin, millises osas neist kahest ja poolest päevast parasjagu viibin, et veelgi täpsemalt kuupunktikalendrist aimu saada.

Kuupunktid ja seks
Et muuta seks veelgi sügavamaks ja sensuaalsemaks soovitab joogatarkus mehel õrna puudutuse või pikema massaazina kõik naise kuupunktid ülevaltoodud järjekorras läbi käia. See kuupunkt, mis naise kehas hetkel aktiivne on, on ka armatsedes tavapärasest mitmekordselt tundlikum ja sensuaalsem.

Kui sa jälgid oma toitumist, praktiseerid joogat ja meditatsiooni ning hoiad üleval positiivsust, võid neutraalsel meelel jälgida oma emotsionaalseid kõikumisi igas kuupunktis ja mitte olla nende ohver. Õppides neid sügavamalt iseendas tundma, aitab see selgemalt tunnetada ka oma isiksust ja kasutada kuupunktide tehnoloogiat oma elu toetamiseks.

Post a Comment