SOCIAL MEDIA

Tuesday, February 28, 2012

Paha tuju profülaktika


Sellistel lumetuisustel päevadel nagu täna, kus juba ootad kikivarvul kevadet aga selle ootuse peale õnnistatakse sind hoopis südatalvise lendavate helveste mäsuga (mis on nii nii ilus et ma olen viimased pool tundi lummatuna käsipõsakil ainult akna ääres veetnud), on eriti mõnus teha endale tassike sooja ja ülimaitsvat naudingujooki. Kuigi samahästi võiks selle joogi kohta öelda ka tervisejook. Yogi Bhajan on öelnud, et sinu väline peab olema tasakaalus sisemisega. Ehk siis kui sa oled imeilus seestpoolt (ja ma tean, et sa oled, sest me kõik oleme!), siis luba sel kiirata ka väljapoole. Samamoodi on magusate naudingutega. Midagi  maitsvat saab tõeliselt isuäratav olla ainult siis kui ka selle sisemus (vitamiinid ja kõik see pai organismile) seal sees olemas on.

See joogike pärineb mu ühest kõige lemmikumast blogist - Karolina toormagustoitude veebipesast. Natuke modifitseerisin seda enda maitse järgi ja siin see retsept ongi:


Valmista tassitäis kõrvitsaseemne- või mandlipiima. (Mina tegin seekord kõrvitsaseemnepiimaga). Sellise piima saad nii kui paned umbes 1/3 kõrvitsaseemneid ja 2/3 vett blenderisse ja lased tal seal mõne hetke suriseda. Siis valad selle valkja segu pähklipiimakotti (valge marlitaoline kotike, mida leiab igast suuremast poekesest) ja väänad piima selle seest välja.
Edasi kuumutad piima hästi vaikselt leebel tulel ja segad sisse vürtsid ja kõik ülejäänud komponendid. Tee seda kindlasti väikse tulega, sest jook peab olema piisavalt soe, et vürtsid oma maitsed lahti rulliksid aga piisavalt jahe, et sa kogu kupatust keema ei laseks!

Ja siis vala see "hea tuju mikstuur" oma lemmiktassi, pane mängima lemmikmuusika (minul laulab siin praegu Frank Sinatra "Moon River", mis on justkui kirss tordil) ja naudi!

Toorkakao on üks maailma toitainerikkamaid toitaineid. Kakao sisaldab üle 1200 aktiivse aineosa. Kakaos sisalduvad antioksüdantide ühendid takistavad halva kolesterooli oksüdeerumist. Kakao kaitseb organismi erinevate südamehaiguste eest. Toorkakao sisaldab rohkem antioksüdante kui mustikas, goji-mari, acai-mari, punane vein ja granaatõun. Toorkakao on fantastiline magneesiumi, raua, mangaani, kroomi, väävli, vase ja tsingi allikas. Lisaks sisaldab kakao palju kiudaineid. See on nö ”Jumalate toit” ja selle unikaalsed omadused ühilduvad kõige selgemini ajutegevusega ja heaolutundega.

Lucuma on Peruus kasvav "Inkade kuld", mis sisaldab rikkalikult rauda, A- ja B-vitamiini, kaltsiumi, fosforit ja beetakaroteeni. 

Kõrvitsaseemned sisaldavad B, C, D, E ja K grupi vitamiine ja rikkalikult magneesiumi, rauda, fosforit, tsinki, vaske, kaaliumi, niatsiini ja foolhapet. Kõrvitsaseemned on suurepärane sooleparasiitide vastane vahend ning rahvameditsiinis on kõrvitsaseemned tuntud neeru- ja põie talitlust parandava toime poolest. Võluseemned aitavad toime tulla ka depressiooni ja õpiraskustega.

Kõik need vürtsid on ju ka tuhande toetava toimega, aga ma siia neid praegu ei kirjuta rohkem :)

Lumbehelbeid ninaotsale ja naeratusi huultele,


Post a Comment