SOCIAL MEDIA

Tuesday, April 24, 2012

Kuidas tõsta 6 minutiga energiat ja tuju?


Kui su enegia on nullis, motivatsioon lõunasse ära lennanud ja üldse ei tahaks teki alt nina välja pista, siis joogidel on üks kiire ja lihtne viis sellise seisundi muutmiseks - külm dušs. Moodsamalt öeldes: hüdroteraapia.
Kui toksid selle sõna guuglisse sisse, leiad ohtralt kiidusõnu ja teaduslikke tunnustusi kui hästi see südant, kõhtu, maksa ja seedesüsteemi ravib, aju stimuleerib, verekeemia ja naha nooruslikkust säilitab, rakutasandil mürke välja ajab ning näärmesüsteemi vunki täis hoiab.
Joogid alustavad sellega varahommikul oma päeva, aga täiesti vabalt võid seda näiteks ka pealelõunase kohvitassi asemel katsetada (muidugi kui su kontoris või kusiganes su päevad mööduvad dušš leidub)

Talita nii:
1. minut: Hõõru oma nahk ja keha soojaks. Ükskõik kas kasutad selleks spetsiaalset massaazikinnast või paljaid käsi. Nii et tunned, et keha hakkab mõnusalt huugama ja nahk värvub roosaks. Harja ringjate liigutustega alt üles liikudes soojaks kõigepealt jalad, siis käed ja lõpuks kõht-rind-õlad. Nüüd võta puhast mandliõli (mida leiab muuseas ka täitsa tavalisest Prisma poest) ja määri end sellega kokku.

2. minut: Keera dušikraan sinisele poolele. Seni kuni vesi paraja külmusastme võtab alusta sina juba tulehingamisega (mäletad see oli see tugev läbi nina väljahingamine samal ajal kui naba vastu selga liigub). Nüüd siruta oma vasak jalg veejoa alla samal ajal teda tugevalt hõõrudes ja tuld hingates. Seejärel pista veejoa alla parem jalg ja hõõru teda. Nüüd vii vee alla vasak käsi täies pikkuses ja seejärel parem käsi täies pikkuses. Samal ajal ikka tugevalt keha hõõrudes ja tulehingamist tehes.

3. minut: Jätka tulehingamisega ja hüppa tervenisti duši alla. Kui oled seal all jätka hüppamist, tulehingamist ja tugevat keha masseerimist. Tantsi eskimotantsu või laula jääkarulaulu. Tee ükskõik mida, mis sind esimesest 5 sekundist üle aitaks. Peale seda on juba kerge ja mõnus.

6. minut: Oledki jõudnud kõige nauditavama ja sõltuvusttekitava osa juurde. Hüppa duši alt välja ja paar hetke lihtsalt naudi kuidas su keha jalatallast pealaeni justkui tšillipipraks muundub. Suriseb, kuumab ja õhetab. Nagu piparmündikomm. Võta mõni karusem rätik ja hõõru end sellega kuivaks. Mida intensiivsemalt höörud, seda tugevamalt keharakud uuenevad.

Ja oledki uuesti laetud ja ülendatud. Mine ja sära maailmale!

P.S: Külma dušši ära võta palavikus ega menstruatsiooni ajal. Kõikide muude tervislike väljakutsete korral küsi ka alati enne oma arstilt nõu.


Energiat,

3 comments :

 1. Nüüd, kevadel, püüan taas hommikuste külmade dushidega algust teha. Kuidagi väga valuliselt on seni läinud, kuid just nüüd tänu sellele postitusele meenus, et olin unustanud ennast hõõruda ja õlitada! See on üpris oluline samm ilma milleta nõuab külma dushi alla hüppamine ikka üsna suurt pingutust:)

  ReplyDelete
 2. Prrrr, külm hakkas seda juba lugedes :)

  ReplyDelete
 3. Sellepärast ongi seda just hommikuti unise peaga hea teha, et meel veel magab ja ei jõua kehale selliseid mõtteid saata et kui külm või väljakutsuv see olla võiks.
  Õli ja hõõrumine on jah väga olulised, koos nendega on kohe palju palju soojem ja mõnusam.

  ReplyDelete