SOCIAL MEDIA

Tuesday, July 10, 2012

Võimatuid asju pole olemas


Üks inspireeriv loengutükike ja kasulik tööriist Yogi Bhajanilt, mida ta jagas meiega 31.detsembril 1992.aastal.


"Hinga sisse, lausu vaikselt oma peas sõna "võit" ja hinga välja. Ja sa leiad oma selja tagant tuhande ingli jõu!"

Sa ei ole veel aru saanud sellest, mida spirituaalsus tähendab. Religioon ei ole spirituaalsus. Teadmised ei ole spirituaalsus. Õnnelik olemine ei ole spirituaalsus. Õnn ja tragöödiad ei ole spirituaalsus. Spirituaalsus on see, kui sa suudad vaadata vastu väljakutsetele, mis elu sinu teele veeretab, naeratus huulil.


Elu paneb igaühe, olgu ta siis kuningas või kerjus, armastaja või ärapõlgaja, süüdistaja või süüdistatav, vastakuti väljakutsetega. Väljakutsed on üks ja kindel asi, mille eest sa elus ära joosta ei saa. Ja siis sa kas esitad väljakutsele väljakutse või annad alla – see ongi see, mis otsustab sinu spirituaalsuse. Kas su vaim on kõrgem kui väljakutse nii et sul on südikust sellele vastu vaadata? See on väga lihtne. Kui sinu väärikus ei anna väljakutse ees alla, oledki sa spirituaalne. Muul juhul mitte. Punkt.

Kõik, mis sa pead tegema, on mõistma ühtainsat sõna. Ma ei anna sulle midagi sanskritikeelset ega muud religioosset. Ma ütlen sulle lihtsalt midagi, mis aitab sul ellu jääda läbi kõigi katsumuste. Millal iganes oled sa millegagi vastakuti ja sul ei ole vastust, lihtsalt kutsu end iseenda sisse ja sõna: „Võit.“ Toetu võidule. Muuda see oma teejuht-sõnaks, hinnaliseks ja väekaks. Ma ei tea mis sa oled, kes sa oled või miks sa oled. Ära küsi küsimusi. Ära tee oma analüüse. Ära püüa lahendada probleeme. Lihtsalt too kuuldavale sõna „Võit“. Piisab ainult selle sõna mentaalsest lausumisest ja terve su elu muutub. Proovi seda. Ja sa leiad oma selja taga tuhande ingli jõu.

Sul on ainult sinu enda elu. Ela seda. Sa ei pea kuuluma mitte ühtegi rühmitusse või grupeeringusse, aga kus iganes sa viibid, mis iganes raskuses, neuroosis, psühhoosis oled või millal iganes abi vajad, hinga sisse ja mentaalselt sõna „Võit“. Ja vaata mis juhtub.

Ole õnnistatud, ole ilus, ole külluslik, ole omaenese väärikus. Universum lõi iga mehe, iga naise, iga inimese kui Ühe. Üks Universum lõi kõik Ühena. Need, kes ei austa Universumi Üksolemist, iseenda üksolemist ja teiste üksolemist, on väga destruktiivsed ja ei saa kunagi õnnelikuks. Aga need, kes otsivad Üksolemist Universumis, üksolemist iseendas ja üksolemist teistes, on õnnelikud, külluslikud ja neil saab olema rõõmurohke elu. See on lubadus.

Nii et see kõik on väga lihtne. Ära sekku teise inimese psüühikasse. Lase tal olla. Ela ja lase elada. Ära vea end kunagi alt. Ära vea oma sõpru kunagi alt. Ja mitte kunagi ära vea oma vaenlasi alt. Anna neile hea matš. Naudi. See ei ole nali vaid surmtõsi.
Ja kui sa tahad kedagi aidata, anna talle see sõna. See on võimalus kasvamiseks, võimalus olemaks tugev. Heas vormis inimesed jäävad ellu. Nõrgad inimesed kogevad raskusi, eriti mentaalseid. See on väga lihtne süsteem. Siin Maa peal ei ole mitte ainsatki inimest, kes ei peaks ühel hetkel väljakutsele vastu vaatama. Lõppude lõpuks väljakutse ikkagi tuleb. Ja siis vajad sa vitaalsust ja võitu.

Kui ma hakkaksin sind pikemalt õpetama ja läbi võtma seda kõike, mis su sees on, siis võtaks see sajandeid. Aga „võidu“ - tööriist on lihtne. See annab sulle koheselt tugeva enesekindlusmüksu. Sel hetkel sa tead, et midagi sinust suuremat on sinuga. See annab sulle edasiliikumise jõu.

Lihtsalt pea meeles: hinga sisse ja vaikselt oma peas lausu sõna „võit“. Kõigest hinga sisse sekund, paar või kolm, korda seda sõna mentaalselt ja peale seda kui oled ta ära lausunud hinga välja.

Olgu Tuul sinu selja taga, tantsigu inglid koos sinuga ja juhatagu teadlikkus sind võiduni.

Ingliskeelse originaalartikli leiad siit.



2 comments :

  1. Võttes sõna IMPOSSIBLE, pannes esimese tähe taha apostroofi ja teise taha tühiku, ei olegi vaja midagi kustutada ;)
    I´M POSSIBLE ;)

    ReplyDelete
  2. Kui hea :)
    See on suurepärane näide sellest kuidas kõik on alati olemas. Sõnas, tundes või olukorras. Ja kuidas meie kätes (või täpsemini siis kirjavahemärkides ja tühikutes - ehk hingamises - on jõud muuta see sõna, tunne või olukord kas loovaks või hävitavaks.

    ReplyDelete