SOCIAL MEDIA

Tuesday, April 1, 2014

Kolmkümmend


Nüüd olen ma siis siin planeedil Maa ringi seigelnud kolmkümmend aastat. Pluss mõned päevad lisaks. Päris maru tunne on. Ja üldse mitte hirmus. Aeg-ajalt tunnen ma end ikka veel 5-aastase plikana, teisel hetkel jälle tajun, et olen hoopis mitukümmend tuhat aastat vana. See on naljaks kuidas samaaegselt on minus koos noorus ja vanadus. Ja kuidas niimoodi tundes tekib mõistmine, et midagi sellist nagu noorus ja vanadus tegelikult polegi üldse olemas. On ainult üks suur voolav olemine. Pragmaatiline täiskasvanu või naiivne laps on vaid vahvad rollid, mida päevale vastavalt kasutada ja mängida võin.

Ja ma ei karda enam vananeda. Enam sellepärast, et kui mu teed ei oleks ristunud joogaga, oleks mu elu täiskraadpöördes teistsugune. Kuskil paralleeluniversumis eksisteerib see elu, kus ma ei tundnud joogat oma teel ära. Olen seda elu paar korda kõrvalt piilumas käinud ja see on üks draamat ja hirme täis olemine seal. Nii et aitäh mu kallis hing, et märkasid ja ärkasid.


Võibolla on hirm vananemise ees kadunud sellepärast, et ma teen iga päev seda, mida armastan ja ei lükka elamist edasi. Mu “töö” on mu kirg. Igal hommikul võtan ma vastutuse ärkava päeva ja oma tundeseisundi eest. Mina loon päeva ja valin, mida ja kuidas tunnen. Elu juhtub täna, siin ja praegu. Mitte homme või ülehomme. Ja Elu on kingitus. Iga päev sellest olgu pidu ja pühitsus!
Aga võibolla on hirm vananemise ees kadunud hoopis sellepärast, et minu identiteet ei ole enam seotud mu vormiga. Ma olen vestelnud Surmaga ja austan teda. Tal on oma töö ja ülesanded. Aga hing on piirideta ja Surm vaid lükkab teda ühest peatusest teise.
Ma olen õppinud armastama oma keha. Minu iluetalon ei ole enam ammu moeajakirja kaanel poseeriv kindlatesse senitmeetritesse mahtuv tüdruk, vaid säravhallide juuste ja valgust täis silmadega vanaema-šamaanitar. Kortsud tema näos on kauneim maaling ja tema soojast armastust täis olemusest õhkub kogu univerumi tarkust. Ja sellised naised ei ole müüdid, nad eksisteerivad päriselt ka!

Yogi Bhajan on öelnud, et me võiksime elada nii, et oleme valmis igal hetkel ütlema aitäh ja rõõmusrahuliku südamega siit planeedilt lahkuma. See mõte on minuga kogu aeg. Ja ma tänan Universumit iga päev mitmeid kordi kõige selle fantastilise eest, mis mu elus on.
Tänulikkus on võimas tunne. Kui loetled üles kõik ilusad asjad oma elus ja ütled sosinal või kõva häälega neist igaühele aitäh, oledki hopsti õnnevibratsioonis. Ja kui tänad (siiralt!) katsumusi ja keerulisemaid olukordi-suhteid-juhtumisi, siis toimub nendega midagi maagilist. Täpsemalt küll sinuga, sest see viskab sulle olukorrast hoopis teise perspektiivi ja energiad hakkavad ise liikuma ja kohanduma. Määdzik. Oma unistuste märkmikku sirvides näen, et just nii on läinud. Kunagi keerulisematel aegadel hakkasin sinna kirjutama üles kõike, mille eest oma elus tänulik olla ja ma olen kindel, et just tänu tänamisele leidis kõik lahendust vajav vastuse.

Kõige-kõige tänulikum olen ma nende inimeste eest, kellega mul on au selles aja ja ruumi punktis koos ringi seigelda. Kunagi kirjutasin ma oma unistuste taskuraamatusse suurelt ja värviliselt, et soovin iga elupäeva veeta ägedate sama-hinge-vaibiga inimestega koos tukstuks asju tehes. Ja nüüd ongi täpselt nii! Mu ümber ja südames on lihtsalt nii palju ilusaid ja inspireerivaid inimesi! Ja loomistantsu on tantsimas nii palju põnevaid plaan-projekte, et hirmusväga tahaks ööpäeva mahutada rohkem kui ainult 24 tundi. Näiteks loodetavasti juba üsna varsti tulevad mõned vahvad joogavideod (kui ainult nüüd leiaks veel mõne ägeda videospetsi), sügisel näeb ilmavalgust üks väike kundalini kriyade-meditatsioonide raamatuke, mida saab mugavalt kotti pista ja joogaseeriad kaunilt ja kompaktselt endaga kuhuiganes kaasa võtta. Ja siis veel üks väga suur ja südant kõige kiiremini põksuma panev projekt, millest ma tahaksin juba praegu hirmsasti hõisata, aga natuke las ta veel settib ja selgineb :)

Aitäh kallid, et olemas olete. Olgu igas me päevas vähemalt üks korralik kõhutäis naeru!3 comments :

  1. Edu ja armastust sinu teele. Wahe Guru!

    ReplyDelete
  2. Hei, siin äge videospets. :) Sattusin siia Liis Luige soovitusel. Hea meelega arutaks plaane. paavo.eensalu at gmail.com

    ReplyDelete